Skip to menu

Licensing Committee

01 April 2007 - onwards
Fixed
Nominated
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Members

PartyNameRoleMembership DatesAttendance
12
Page 2 of 2, Displaying items 11 to 14 of 14 members/vacancies that match search criteria
Conservative
Councillor Bill Rose Vice Chairman 22/05/2019 - current 50%
Conservative
Councillor Peter Schwier Member 22/05/2019 - current 81%
Conservative
Councillor Mrs Lyn Walters Member 22/05/2019 - current 68%
Green Party
Councillor Bob Wright Member 22/05/2019 - current 69%

Substitutes

Substitute PartySubstitute NameSubstitute RoleSubstitute Membership DatesSubstitute Meetings Attended
Conservative
Councillor James ColeridgeSubstitute 19/04/2021 - current 0
Halstead Residents' Association
Councillor Andy MundaySubstitute 19/04/2021 - current 0
Green Party
Councillor Mrs Jenny SandumSubstitute 19/04/2021 - current 0
Conservative
Councillor Darren WhiteSubstitute 31/05/2021 - current 0
Vacancy  
Vacancy  

Other Information