Skip to menu

Planning Committee

01 April 2007 - onwards
Fixed
Nominated
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Members

PartyNameRoleMembership DatesAttendance
12
Page 2 of 2, Displaying items 11 to 13 of 13 members/vacancies that match search criteria
Conservative
Councillor Mrs Gabrielle Spray Member 22/05/2019 - current 94%
Conservative
Councillor Mrs Sue Wilson Member 25/04/2022 - current 60%
Conservative
Councillor Justin Wrench Member 22/05/2019 - current 83%

Substitutes

Substitute PartySubstitute NameSubstitute RoleSubstitute Membership DatesSubstitute Meetings Attended
Conservative
Councillor Tom CunninghamSubstitute 19/04/2021 - current 6
Conservative
Councillor Andrew HensmanSubstitute 19/04/2021 - current 13
Halstead Residents' Association
Councillor David HumeSubstitute 19/04/2021 - current 0
Conservative
Councillor Mrs Angela Kilmartin Substitute 25/04/2022 - current 0
Green Party
Councillor Paul ThorogoodSubstitute 19/04/2021 - current 6
Vacancy  

Other Information